Sukces dziewczyny z Augustowa w wyborach Miss studentek – Juwenalia 2019 Białystok

W piątek 31 maja 2019 r odbyły się Wybory Miss Studentek Juwenalia Białystok 2019. Jedną z finalistek tegorocznego konkursu na najpiękniejszą studentkę w Białymstoku była dziewczyna z Augustowa, Paulina Sadowska. Jest ona studentką III roku Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej na Uniwersytecie Białostockim w trakcie pisania pracy licencjackiej.

Paulina jest dziewczyną zapracowaną. Studia, praca, działalność charytatywna sprawiają, że w rodzinnym domu w Augustowie bywa okazjonalnie. Udało się nam spotkać ją w rodzinnym mieście w niedzielę 16 czerwca i porozmawiać krótko na temat tych wyborów.

Na samym wstępie okazało się, że wymogi sponsorów co do podawania informacji na temat ich udziału w danym wydarzeniu robią swoje. Paulina odpowiedź na naszą prośbę aby opowiedziała krótko o swoim udziale w tym wydarzeniu zaczęła właśnie od tych marketingowych informacji 🙂

Studentki wystąpiły w casualowych strojach Miss Juwenaliów, strojach sportowych marki Verbrassi oraz kreacjach białostockiej projektantki Dominiki Czarneckiej. O make up zadbała Kamila Dackiewicz, a nad fryzurami czuwała Sylwia Rudnicka. Nasze przygotowania uwiecznił na zdjęciach Maciej Giedrojć. Choreografie na finał przygotowała Paula Dąbrowska i Gabrysia Piećko z Fabryki Tańca. Koordynatorką całych wyborów była niezastąpiona Patrycja Stepańczuk. W jury zasiadali przedstawiciele sponsorów wydarzenia (m.in. Black Diamond Club, Wy-Spa Centrum Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji, New-Optica, Fit Cake) i finaliści Mister Podlasia.

– W finale wystąpiło nas 11. Do końca nie umiałam wytypować tej która ma największe szanse. Moim zdaniem wszystkie dziewczyny zasługiwały na tytuł Miss. Pierwszy raz spotkałam się z tak przyjazną atmosferą, bardzo zżyłyśmy się z dziewczynami podczas przygotowań i nie było widać między nami jakiejkolwiek rywalizacji. – zaczęła Paulina.

No dobrze, siebie też widziałaś w roli Miss?

– Gdybym odpowiedziała że nie, to bym skłamała. Samo dostanie się do finału było ogromnym sukcesem i nie spodziewałam się, że dostanę szansę aby spróbować swoich możliwości. Poznałam sztab profesjonalnych osób, dzięki którym nabyłam nowych doświadczeń. Myślę jednak, że chyba każda w duchu marzy o zwycięstwie i to jest normalne. Tak, ja też miałam takie marzenie i częściowo ono się zrealizowało – wyznaje z szerokim uśmiechem na twarzy Paulina.

To znaczy?

– Zostałam wybrana Miss Internetutów 2019! To naprawdę ogromny zaszczyt i wyróżnienie.Ten tytuł mogła zdobyć każda kandydatka. Juwenalia zorganizowały konkurs facebookowy, w którym internauci mogli zadecydować która z nas zdobędzie koronę. Jestem w szoku i dalej nie mogę uwierzyć, że tyle osób przyczyniło się do tego sukcesu. Dlatego też chciałabym podziękować każdemu za oddany na mnie głos! Obiecuję godnie reprezentować swoją uczelnię i Augustów przez najbliższy rok. Dziękuję mojej rodzinie, przyjaciołom i znajomym za wsparcie i wiarę w moje możliwości! To coś pięknego!

To nie był Twój pierwszy udział w wyborach Miss?

– Nie, pierwszymi wyborami były te w moim ukochanym Augustowie. Podczas wyborów Beaty z Albatrosa zostałam wybrana Wicemiss, a rok później znalazłam się w finałowej 10. ogólnopolskich wyborów na Polską Modelkę Roku 2015.

Na zakończenie zejdźmy już z wybiegów i powiedz parę słów o Paulinie na co dzień.

– Hm, na co dzień?. Mam 21 lat i jestem studentką III roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Uważam, że jestem osobą ambitną, otwarta i odpowiedzialną. Uwielbiam działać na rzecz innych, organizować różnego rodzaju przedsięwzięcia które mogą pomóc potrzebującym. Mam też nałóg, jest nim udział w Szlachetnej Paczce. Dzięki niej potrafię dostrzec jak ważna jest bezinteresowna pomoc. Sama takiej pomocy doświadczyłam i uważam, że wraca ona do nas w zdwojony sposób. Wytrwale dążę do spełniania swoich marzeń.
Uwielbiam pozować do zdjęć i jest to moje hobby. Na tym etapie mojego życia ważna jest też praca hostessy. W tej pracy mam sposobność sprawdzić swoje siły w różnych okolicznościach. Miałam również okazję pracować jako wychowawca z dziećmi. Dzięki tym małym osóbkom stałam się cierpliwą i wyrozumiałą osobą, to dzięki nim można wypracowywać w sobie te wspaniałe, przydatne w naszym życiu przymioty.

Dziękujemy Ci za rozmowę i życzymy powodzenia w realizacji dalszych twoich planów i marzeń.

Bart. / Augustow.org

Zwyciężczynią Miss Studentek Juwenalia Białystok 2019 została Izabela Prokopczuk – Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

I Wicemiss Studentek Juwenalia Białystok 2019 – Emilia Snitko – Politechnika Białostocka

II Wicemiss Studentek Juwenalia Białystok 2019 – Sandra Wiaktor – Politechnika Białostocka

Miss Internautów to Paulina Sadowska – Uniwersytet w Białymstoku

Miss Black Diamond Club została Izabela Rółkowska – Uniwersytet w Białymstoku.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany