Sukces wychowanki Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu „112 RATUJE ŻYCIE”

By / 3 miesiące temu / Kultura / Brak komentarzy

Dnia 11 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112, który jak wiadomo, obowiązuje we wszystkich krajach europejskich. Święto ma na celu przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat korzystania z niego we właściwy sposób.            

Wojewoda Podlaski oraz Podlaski Kurator Oświaty i Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach zorganizowali VI już edycję Wojewódzkiego Konkursu „112 RATUJE ŻYCIE”. W konkursie tym udział wzięło: w kategorii plakat”443 uczniów z klas I-IV z 52 szkół podstawowych, w kategorii „inscenizacja” – 159 uczniów z klas V-VIII z 18 szkół podstawowych, zaś w kategorii „plakat/baner/komiks” – 86 uczniów z 17 szkół ponadpodstawowych. W konkursie tym niewątpliwy sukces odniosła wychowanka Zespołu Placówek Młodzieżowych w Augustowie Katarzyna Kowalczuk, której bardzo ciekawy i pomysłowy plakat uplasował się na trzecim miejscu w kategorii szkół ponadpodstawowych.             

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów szkół województwa podlaskiego oraz propagowanie ich właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska. Kasia wraz z dyrektorem placówki Jarosławem Kwiecień oraz z p. wicedyrektor Aliną Dobrowolską – Bichuń odebrała nagrodę w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku 11 lutego 2019 r. podczas obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Gratulujemy.

Dorota Siemieńczuk

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany