Święta poza domem coraz bardziej popularne

Turyści coraz chętniej wykorzystują terminy świąteczne na wyjazdy. Sprawdziliśmy jakie miejsca są najczęściej wybierane na Święta poza domem.

Ostatnie lata pokazały, że coraz większa liczba osób przejawia zainteresowanie wyjazdami w okresie świątecznym. Jedni wybierają miejsce idealne na szusowanie na nartach, inni chcą odpocząć od codzienności i świątecznej gorączki. – mówi Kamila Miciuła z portalu Nocowanie.pl

Jedno jest pewne. Każdy sposób spędzenia tych wspaniałych świąt jest dobry – najważniejsze by był on wypełniony radością, ciepłem rodzinnym i wspaniałymi przeżyciami, związanymi z przebywaniem w wybranym przez nas miejscu.

Regiony górskie najbardziej popularne na Święta

Według statystyk związanych z zainteresowaniem turystów, można jasno podkreślić, że największą popularnością cieszą się regiony górskie. Było tak zarówno w roku 2018, jak i obecnie. Poprzednio obok liderów Zakopanego i Karpacza, znajdowała się miejscowość nadmorska Władysławowo. Obecnie czołowa trójka to Zakopane, Karpacz i Szklarska Poręba.

Warto również podkreślić, że w roku 2018 miejscowości nadmorskie cieszyły się większym zainteresowaniem niż góry, bo w czołowej 10 było ich aż 6, a miejscowości górskich zaledwie 4. Obecnie sytuacja ta uległa zmianie i na czołowych miejscach możemy znaleźć tylko i wyłącznie miejscowości z regionów górskich.

Obiekty noclegowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom gości

Większość z nas marzy o świętach spędzonych w prawdziwej zimowej atmosferze. Nic prostszego! Wiele obiektów noclegowych oferuje całe mnóstwo udogodnień, dzięki którym czas wypoczynku podczas świąt będzie jedyny i niepowtarzalny. Wystarczy tu wspomnieć chociażby o kolacji wigilijnej, która jest oferowana w większości obiektów, wspólnym śpiewaniu kolęd, czy wspaniałej, świątecznej atmosferze. Z pewnością poczujemy się jak u siebie w domu. Niektóre obiekty, o ile oczywiście aura dopisze, organizują zimowe kuligi z poczęstunkiem – dla urozmaicenia świątecznego pobytu. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć wspaniałe widoki górskie z nieco innej perspektywy.

Jaki rodzaj wyjazdów preferują turyści?

Na podstawie zabranych informacji i statystyk, można podkreślić że długość i rodzaj wyjazdu zmienia się z roku na rok. W poprzednich latach królowały krótkie, zazwyczaj 2-3 dniowe wyjazdy na sam czas świąt. Obecnie w zdecydowanej większości są to dłuższe wyjazdy, połączone między innymi z wypoczynkiem i aktywnością (narty, spacery). Wiele osób zostaje aż do samego Sylwestra, by powitać Nowy Rok w wybranym przez siebie miejscu. Krótkie wyjazdy dominują obecnie w miejscowościach Polski centralnej, w których można połączyć wypoczynek i świętowanie ze zwiedzaniem.

Można powiedzieć, że rozpoczęcie sezonu zimowego i święta już na stałe wpisało się do kalendarza, związanego z ruchem turystycznym w Polsce. Zgodnie z wzorcami, które przyszły do nas z zachodu, święta poza domem nikogo już nie dziwią, a stają się normalnością.

Góry czy morze – co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i jednoznaczna. Miłośnikom śniegu i jazdy na nartach śmiało polecamy wyjazd w góry. Morze jest idealnym miejscem dla każdego, kto chce wypocząć w ciszy i spokoju, pośród szumu fal i powietrza nasyconego jodem. Jedno jest pewne – o wolny pokój coraz trudniej, dlatego jeśli chcesz jeszcze znaleźć wyjątkowe miejsce dla siebie, to ostatni dzwonek. Z dnia na dzień będzie coraz trudniej, o okresie sylwestrowym nie wspominając.

Autor: Karol Wiak / Nocowanie.pl

zdjęcie archiwalne: www.augustow.org

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany