10 sierpnia startuje III edycja Augustowskiego Ulicznego Go Teatru. Na trzech scenach plenerowych wystąpi dziewięć teatrów z całej Polski i z zagranicy.

W sobotę, 10 sierpnia o godz. 12.00 na Błoniach nad Nettą rozpoczną się warsztaty cyrkowe dla dzieci, a o godz. 17.00 będzie można obejrzeć spektakl „Tobi show”. O godz. 20.30 scena przeniesie się na Rynek Zygmunta Augusta na uroczyste otwarcie wydarzenia. O godz. 21.00 na Rynku zagości Lwowski Teatr „Woskresinnia” ze spektaklem „Wiśniowy sad”.

Kolejne dni zapowiadają się równie ciekawie, a na widzów będzie czekać wiele atrakcji, ciekawych scenografii i barwnych strojów oraz efektów specjalnych. Na zakończenie tegorocznej edycji wystąpi Teatr Akt z przedstawieniem „Poza czasem” – godz. 20.30.

Przez dwa dni po każdym spektaklu na scenie na Rynku Zygmunta Augusta, i w parku przy Starej Poczcie wolontariusze będą stawiać pieczątki. Za minimum 10 zebranych pieczątek będzie można wziąć udział w losowaniu nagród po ostatnim spektaklu.

Szczegółowy program dostępny na stronie Ulicznego Go Teatru – http://goteatr.pl/

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Burmistrz Miasta Augustowa. Patronat medialny objęły media – TVP3 Białystok, Polskie Radio Białystok, Augustowski Przegląd Powiatowy oraz Dziennik Powiatowy oraz serwis Augustów24.pl. Impreza współfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz Urzędu Miasta Augustowa.

urzad.augustow.pl