W niedzielę 2 czerwca 2019 r. ulicami Augustowa przeszedł V Marsz dla Życia i Rodziny. Uczestniczyły w nim całe rodziny z Augustowa i innych miejscowości.

Marsz dla Życia i Rodziny jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i poszanowania życia każdej osoby – mówią organizatorzy Marszu – to święto wszystkich rodzin, które znają smak życia i swoją radością chcą podzielić się z wszystkimi augustowianami – maluchami, młodzieżą, dorosłymi. Uczestniczą w nim przede wszystkim rodziny z dziećmi, ale także różnego rodzaju ruchy i stowarzyszenia, młodzież oraz osoby starsze.

Marsz jest inicjatywą organizacji pozarządowych. W Augustowie organizowany jest przez Augustowskie Stowarzyszenie Katolickie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Biskup Ełcki, Starosta Augustowski oraz Burmistrz Miasta Augustowa.

Przed Marszem w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odprawiona została Msza Święta w intencji Rodzin. Później jej uczestnicy udali się pod kolumnę Zygmunta, skąd po części oficjalnej i uformowaniu kolumny marszowej przeszli do Amfiteatru nad Jeziorem Necko. Po oficjalnym powitaniu przez Burmistrza Augustowa Mirosława Karolczuka, odbyły się pokazy artystyczne dzieci, tych bardzo młodych i nieco starszych. Na terenach obok sceny odbywał się w tym czasie Piknik Rodzinny. Przygotowany był posiłek i szereg atrakcji. Większość z myślą o najmłodszych, które miały kolejną sposobność do świetnej zabawy po przypadającym dzień wcześniej Dniu Dziecka.

Przygotowaliśmy obszerną fotorelację z tego wydarzenia, którą możecie obejrzeć pod tym tekstem.

Bart.