Dwadzieścia cztery drużyny — w tym Polska jako gospodarz — będą walczyć o tytuł mistrza świata. Pięćdziesiąt dwa mecze zostaną rozegrane na stadionach w sześciu miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Łodzi, Lublinie i Tychach. Zarówno mecz otwarcia, jak i finał odbędą się w Łodzi.

Po raz pierwszy to wydarzenie odbędzie się w Polsce. Rozpocznie się 23 maja, a zakończy 15 czerwca 2019 r.

Mecz otwierający Mistrzostwa Świata U20 w piłce nożnej rozegrają Włosi i Meksykanie. Początek spotkania – w najbliższy czwartek o godzinie 18:00. Tego samego dnia zagra Reprezentacja Polski U-20. Przeciwnikiem biło czerwonych będzie drużyna Kolumbii.

Diego Maradona, Ronaldinho, Lionel Messi, Paul Pogba, Antoine Griezmann czy Harry Kane, to niektóre gwiazdy piłki nożnej wykreowane na Mistrzostwach Świata FIFA U20. Jest więc wręcz pewne, że ci, których już jutro zobaczą na murawie kibice, wkrótce będzie można podziwiać w Lidze Mistrzów.

Przedstawiciele miast w których rozgrywane będą mecze zachęcają, by na stadion wybrać się komunikacją miejską. – Każdy bilet uprawnia do darmowej komunikacji miejskiej. Chcemy w ten sposób zachęcić wszystkich, by zostawili swoje samochody i wybrali autobus – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

/Bart/