Wernisaż wystawy Pawła Wodnickiego pt. „Gwiazdozbiór Wodnika”

W sobotę 11 maja 2019 r., w Małej Galerii Augustowskich Placówek Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9 odbył się wernisaż wystawy portretów aktorskich wykonanych przez Pawła Wodnickiego.

Paweł Wodnicki, tokrakowski fotograf-portrecista. Swoją przygodę z fotografią zaczął pod koniec lat 90-tych jako fotoreporter, pracując głównie przy konferencjach prasowych premier filmowych. W międzyczasie zajmował się również grafiką i marketingiem. W 2008 r postanowił na poważnie wrócić do niegdysiejszej pasji i przekształcić ją w zawód.

Jest laureatem wielu konkursów fotograficznych, członkiem licznych fotograficznych społeczności i stowarzyszeń, a także aktywnym użytkownikiem portali fotograficznych. Swoją pasją zaraża też innych – warsztaty fotograficzne prowadzi, zarówno po polsku, jak i po angielsku.

W Augustowie do końca maja 2019 r. czynna jest jest jego wystawa pt. „Gwiazdozbiór Wodnika” Było ona już prezentowana m.in. w Krakowie wiosną 2016 r. w ramach festiwalu Krakow Photo Fringe). Składa się cykl przedstawiający największe gwiazdy polskiego kina i teatru – m.in. Jana Peszka, Bartłomieja Topę, Eryka Lubosa, Janusza Chabiora, Aldonę Jankowską, Marietę Żukowską, Sebastiana Fabijańskiego, Maję Hirsch, Krystiana Wieczorka i wiele innych znakomitych postaci. Większość zdjęć to prace czarno-białe, z przewagą charakterystycznych dla autora ujęć w tzw. niskim kluczu, utrzymanych w ciemnej, nieco tajemniczej tonacji choć zdarzają się także portrety odmienne – jasne, świetliste z wesołą nutą.

Portrety aktorskie Pawła Wodnickiego publikowane były w prasie, na okładkach czasopism a zdjęcie Bartłomieja Topy otrzymało m.in. nagrodę „Za najlepszy portret” na prestiżowym międzynarodowym salonie fotografii w Bawarii.

Zachęcamy do obejrzeniach tych wyjątkowych prac w Małej Galerii Augustowskich Placówek Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9, jeszcze do końca maja br.

Red.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany