W sobotę 30 marca w Białymstoku odbyły się Wiosenne Zawody Pływackie. W wydarzeniu brało udział 267 dzieci z Augustowa, Białegostoku, Suwałk, Bielska Podlaskiego, Michałowa oraz Sokółki. Klub UKS „Pływacy” Augustów reprezentowało trzech zawodników: Malina Madden , Agata Piekarska oraz Bartosz Chilicki. Wszyscy wrócili do Augustowa z miejscami na podium!

Malina Madden (była klasyfikowana ze starszymi dziewczynami!) – 3 miejsce na 100 m stylem klasycznym (rekord życiowy) oraz 6 miejsce na 100 dowolnym (również rekord życiowy i drugi wynik w roczniku!)

Agata Piekarska – 1 miejsce na 100 metrów stylem klasycznym, 3 miejsce stylem dowolnym

Bartosz Chilicki – 2 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym i 2 miejsce na 100 metrów stylem dowolnym

W tym samym czasie Kuba Wasilewski brał udział w dwudniowych XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka. W zawodach wzięło udział blisko 400 zawodników z 30 klubów z całej Polski (m. in. Warszawa, Katowice, Gdańsk) oraz Rosji i Litwy. Pomimo bardzo silnej obsady zawodników 2-krotnie stawał na 2. stopniu podium:

  • – 200m st. dowolnym, wyrównując jednocześnie kilkunastoletni rekord Augustowa (w tej kat. wiekowej), należący do jego obecnego trenera. Michała Niedźwieckiego!
  • – 400m st. dowolnym

Zajął również 4. miejsce na 50 m st. dowolnym oraz 5. miejsce na 100m. st. dowolnym. W klasyfikacji generalnej najlepszych zawodników uplasował się na wysokiej 4. pozycji, z bardzo niewielką stratą punktową do podium.

Należą się podziękowania dla trenerów Artura Paczyńskiego oraz Michała Niedźwieckiego za przygotowanie zawodników do sezonu.

M.N