Burmistrz Augustowa przystępuje do realizacji programu „Plac zabaw w każdej dzielnicy”. Na wybraną lokalizację w dzielnicy Baraki głosować można do 16 października do godz. 15.00.

Burmistrz Augustowa przystępuje do realizacji programu „Plac zabaw w każdej dzielnicy”. Każda dzielnica analizowana będzie pod kątem możliwości lokalizacyjnych czy urządzeń do zamontowania na placu zabaw. Realizację inwestycji rozpoczynamy od dzielnicy Baraki. Do Państwa decyzji pozostawiamy wybór 1 z 2 lokalizacji.

Plac zabaw to nie tylko miejsce do wspaniałej zabawy. Codzienna zabawa na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka. Wszystkich augustowian zachęcamy do udziału w wyborze najdogodniejszego miejsca na nowy plac zabaw. W ankiecie można wskazać jedną z dwóch zaproponowanych lokalizacji:

1. Działka pomiędzy ulicą Ustronie a drogą wojewódzką Augustów – Lipsk DW Nr 664

Koncepcja zakłada otwarty, trawiasty plac zabaw z karuzelą linową, dużą huśtawką linową, na której jednocześnie może się bawić kilkoro dzieci oraz z kilkoma trampolinami umocowanymi do ziemi.

2. Teren obok wiaty przy Kanale Bystrym za kościołem pw. Miłosierdzia Bożego

Koncepcja zakłada wykonanie placu zabaw z torem przeszkód, hamakami, trampolinami umiejscowionymi w ziemi, huśtawkami „bocianie gniazdo”. Całość zostałaby ogrodzona niskim płotkiem z furtką.

Głosować na wybraną lokalizację można do 16 października do godz. 15.00 na stronie: www.arch.zmieniamy.augustow.pl

Jeszcze w tym roku powstanie projekt nowego placu zabaw i zamówione zostaną potrzebne urządzenia. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na początku 2020 roku. Borki to następną dzielnica dla której analizowane będą możliwości budowy placu zabaw.

Zachęcamy do udziału w ankiecie i dziękujemy za każdy oddany głos!

|UM Augustów