Augustowskie Placówki Kultury i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” zapraszają 1 marca 2019 roku na godz. 18:00 do Miejskiego Domu Kultury na wieczór poetycki – promocję najnowszego tomiku Erazma Stefanowskiego pt. „Oskarżony Jezus Ch.”. Z Autorem porozmawia Alicja Bajkowska, a wiersze o „Oskarżonym” odczyta Krzysztof Anuszkiewicz.

Wieczorkowi poetyckiemu towarzyszyć będzie oprawa muzyczna.

Książka „Oskarżony Jezus Ch.” wydana przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” to zbiór poezji patriotycznej w konwencji biblijnej. Rozpoczyna się Prologiem o aresztowaniu Oskarżonego i zapowiedzią Jego rzekomo samobójczej śmierci, a kończy Epilogiem poddającym w wątpliwość istnienie Jezusa Ch. Motyw ten nawiązuje do żołnierzy wyklętych przysypanych w dołach śmierci zapomnieniem.

Erazm Stefanowski – ur. w 1976 roku w Augustowie i tam zamieszkały. Poeta, prozaik, felietonista, eseista. Debiutował w 1996 roku na łamach „Przeglądu Augustowskiego”. Jego twórczość prezentowana była w lokalnej i ogólnopolskiej prasie, a także na antenie radia. Laureat kilkudziesięciu konkursów literackich. Jego wiersze publikowane były w licznych almanachach i antologiach. Od 2004 roku współpracuje z miesięcznikiem „Nasz Sztabiński Dom”, gdzie publikuje felietony, określane jako „zadziorne” lub „odważne”, i poezję. W 2006 roku wydał tom wierszy „Zaprawione mirrą”. W 2014 roku ukazał się zbiór opowiadań autora „Nie wiary godne”, natomiast w 2018 roku tom poezji patriotycznej „Oskarżony Jezus Ch.”.

– – –

Wstęp wolny – zapraszamy

Miejski Dom Kultury w Augustowie, Rynek Zygmunta Augusta 9.