X Podlaski Dzień Treningowy MATP Olimpiad Specjalnych Augustów 2019

Olimpiady Specjalne Polska to program akredytowany przez międzynarodowy ruch Special Olympics Inc., którego główną działalnością jest organizowanie treningów i zawodów sportowych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Rozpoczęcie działalności ruchu Special Olympics w USA i Kanadzie przypada na początek lat sześćdziesiątych XX wieku. Eunice Kennedy Shriver, siostra prezydenta Johna Kennedy’ego, podjęła się stworzenia międzynarodowej organizacji sportowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Organizując w 1963 roku pierwsze półkolonie dla młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, przekonała się, jak duże znaczenie dla ich rozwoju ma aktywność fizyczna i zdrowa rywalizacja sportowa.

X Podlaski Dzień Treningowy MATP Olimpiad Specjalnych zorganizowany został w Augustowie. 20. marca 2019 r., w Hali sportowej Szkoły Podstawowej nr4 świetnie bawiło się ok. 70. podopiecznych z 10. szkół i ośrodków naszego regionu. I nie chodziło w tym przypadku o typowo sportową rywalizację. Chociaż, emocji podobnych do tych na dużych stadionach olimpijskich nie brakowało. Jak twierdzą opiekunowie młodych niepełnosprawnych zawodników – przez sport rozwijają się oni zarówno fizycznie, jak i społecznie. Uczą się nowych umiejętności, przełamują własne bariery, stają się bardziej odważni, otwarci i pewni siebie.

Bezpośredni przed otwarciem X Podlaskiego Dnia Treningowego MATP Olimpiad Specjalnych – Augustów 2019, rozmawialiśmy o mającym za kilka minut rozpocząć się wydarzeniu z Romanem Krzyżopolskim, dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Augustowie. Zapraszamy do wysłuchania tej rozmowy, oraz obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w prezentacji zamieszczonej pod tym tekstem

Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany