Podczas konferencji prasowej w lutym br., Starosta Augustowski poinformował, że w kwietniu odbędzie się uroczyste oddanie augustowskiego Hospicjum po prowadzonym aktualnie dużym remoncie . Na zdjęciu widzimy, jak było jeszcze w lutym.

Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mogli zamieścić zdjęcia, na których pokażemy budynki i pomieszczenia wewnątrz nich, po zakończeniu tej bardzo potrzebnej i długo oczekiwanej inwestycji.

Przypomnijmy tylko, że zakończenie tego etapu remontu to nie koniec pozytywnych zmian, które w Hospicjum zachodzą. W ramach Transgranicznej Współpracy Litwa-polska 2014-2020, realizowany jest projekt„ Wzajemna współpraca na rzecz wzmocnienia zdolności systemu opieki zdrowotnej na pograniczu litewsko-polskim.” Partnerem wiodącym projektu jest właśnie augustowskie Hospicjum. Kwota projektu: 2 374 350, 00 zł. 15% tej kwoty, tj. 356 152, 50 zł finansuje Powiat Augustowski, jako wkład własny do projektu, a 80 %, tj. 1 899 480, 00 zł finansuje Unia Europejska.

Pani Krystyna Wilczewska, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej w Augustowie, jeszcze listopadzie ubiegłego roku powiedział, co w ramach projektu zostanie zrealizowane w zarządzanej przez nią jednostce. I tak: zostanie zakupiony sprzęt medyczny (między innymi aparatura medyczna dla pacjentów wentylowanych mechanicznie) i wyposażenie do mającego powstać w drugim skrzydle budynku zakładu leczniczo-opiekuńczego, oraz łóżka dla pacjentów i szafki przyłóżkowe na piętro, które jest remontowane obecnie. Poza tym zostanie zakupione wyposażenie gabinetów: psychologa i lekarza, wyposażenie pokoju terapii zajęciowej, wyposażenie administracji, zostanie zagospodarowany teren wokół hospicjum (parki zieleni, drogi komunikacyjne, alejki do spacerowania z pacjentami na wózkach inwalidzkich). Zostanie także zakupiony i zamontowany sprzęt do ćwiczeń dla pacjentów na świeżym powietrzu. Nasz działania dopniemy wybudowaniem ogrodzenie terenu naszej placówki i oświetlenie całej posesji – poinformowała Krystyna Wilczewska.

Termin realizacji całego projektu to 01.02.2019 r. do 30.09.2020 r.

Bart.