Uznał wojewoda podlaski i decyzję unieważnił. Zdaniem wojewody, przed zwolnieniem Marcina Kleczkowskiego urząd marszałkowski powinien poprosić o zgodę augustowskich radnych.

O sprawie opowiada rzecznik prasowy wojewody Anna Dzierszko.

W połowie października Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie odwołania Marcina Kleczkowskiego. Należy zauważyć, że dyrektor ośrodka był jednocześnie radnym miejskim w Augustowie. Oznacza to, że Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach został odwołany niezgodnie z prawem – uznał wojewoda podlaski i decyzję unieważnił. Zdaniem wojewody, przed zwolnieniem Marcina Kleczkowskiego urząd marszałkowski powinien poprosić o zgodę augustowskich radnych.

O sprawie opowiada rzecznik prasowy wojewody Anna Dzierszko.

W połowie października Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie odwołania Marcina Kleczkowskiego. Należy zauważyć, że dyrektor ośrodka był jednocześnie radnym miejskim w Augustowie. Oznacza to, że rozwiązanie z nim stosunku pracy wymaga zgody rady w której zasiada.

Okazuje się, że takiego wymogu urząd marszałkowski nie spełnił.

Wojewoda podlaski wstąpił do marszałka o informację, czy podjęcie odwołującej dyrektora uchwały poprzedzono uzyskaniem zgody radnych. Otrzymaliśmy odpowiedź, że nie. W związku z tym organ nadzoru stwierdził nieważność uchwały.

O komentarz i wyjaśnienie tego, kto kierować będzie suwalskim ośrodkiem poprosiliśmy Urząd Marszałkowski w Białymstoku. Wczoraj nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi. Do sprawy niebawem wrócimy

| red: kap

autor: Marcin Kapuściński / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki