Augustowscy policjanci przypominają o zmianach w organizacji ruchu drogowego w rejonie augustowskiego cmentarza. Zmiany będą obowiązywały 1 listopada 2019 roku.

W celu usprawnienia ruchu drogowego w okolicy augustowskiego cmentarza przewidujemy zamiany w jego organizacji, polegające na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na ulicach Szpitalnej i Zarzecze. Wjazd na parkingi znajdujące się w kompleksie leśnym przy ulicy Zarzecze będzie odbywał się ulicą Szpitalną, w kierunku ulicy Hotelowej. Wyjazd z parkingów będzie możliwy ulicą Hotelową oraz ulicą Zarzecze. Należy mieć na uwadze, że na odcinku od wjazdu do wyciągu nart wodnych, do ulicy Mostowej ruch będzie odbywał się w jednym kierunku, o czym będą informowali kierujący ruchem policjanci oraz strażacy OSP Augustów – Lipowiec.

W tych dniach wyjątkowo będzie można także zaparkować pojazd na ścieżce rowerowej przy ulicy Partyzantów. Dodatkowo informujemy, że na czas przejścia procesji z Bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego do cmentarza, ulica Mostowa będzie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów. Przy pozostałych cmentarzach w powiecie augustowskim nie przewiduje się większych zmian w organizacji ruchu.

Doświadczenia z lat ubiegłych pokazują, że ilość miejsc parkingowych nie zawsze jest wystarczająca, dlatego też wybierając się na cmentarz warto rozważyć możliwość przybycia pieszo. Osoby, które zdecydują się na przyjazd samochodem, muszą pamiętać o tym aby bezwzględnie stosować się do poleceń wydawanych przez Policjantów oraz osób uprawnionych kierujących Ruchem!

augustow.policja.gov.pl