Do ataku z użyciem nieustalonego jeszcze narzędzia doszło dziś (03.09) przed siedzibą Osiedlowego Domu Kultury w Augustowie.

Z relacji świadków wynika, że jeden z mężczyzn znajdujących się w tamtym miejscu został zaatakowany przez innego mężczyznę. Świadkowie nie potrafią określić jakiego narzędzia użył napastnik. Krążąca w przestrzeni publicznej wersja użycia noża, nie została jeszcze potwierdzona.

Poszkodowany mężczyzna został przewieziony do szpitala

Na miejscu zdarzenia policjanci prowadzą czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia. Po otrzymaniu więcej informacji na ten temat, podamy je w tym miejscu.

****************

Najnowsze informacje w tej sprawie przekazała nam dziś (4.09.) Kinga Muczyńska, oficer prasowy KPP Augustów.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że mężczyzna nie został zaatakowany nożem, tylko uderzony butelką. Czynu nie dopuścił się też przypadkowy mężczyzna jak podano wcześniej, osoba znały się. Ponadto nie można jeszcze twierdzić, że był to mężczyzna. Do wyjaśnienia zatrzymano dwie osoby, które mogły dopuścić się tego czynu, mężczyznę i kobietę. Do tej pory ustalenie która z nich użyła butelki było niemożliwie, ponieważ oboje znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem okoliczności tego zdarzenia.

*******************

Wiemy już, że na tą chwilę to kobiecie postawiono zarzut z Art. 157. KK.

|Bart.