Treningi UKS Technik Augustów w nowej sportowej rzeczywistości realizowane są od 4 maja 2020 r.

Od 4 maja, zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu i Ministerstwa Zdrowia, powróciła możliwość organizacji szkolenia zawodników w okresie nowej sportowej rzeczywistości.

UKS Technik Augustów, po ponad miesięcznej realizacji zdalnego szkolenia (poprzez komunikatory elektroniczne i rozmowy telefoniczne) powróciła z radością do szkolenia sportowego. Szkolenie odbywa się w kilku grupach do 6 osób, więcej czasu na szkolenie poświęcają trenerzy, aby objąć treningami wszystkich zawodników klubu. Pracę ułatwia możliwość realizowania zajęć na stadionie szkolnym II Liceum Ogólnokształcącego z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych i bezpieczeństwa.

Do systematycznego szkolenia powrócili również najmłodsi uczestnicy klubu klas IV-VI, realizujący program Lekkoatletyka dla każdego!

Trenerzy UKS Technik Augustów przygotowują zawodników do najważniejszych zawodów w sezonie – Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Polski Związek Lekkiej Atletyki przedstawił już nowe daty tych imprez:

  1. Mistrzostwa Polski U18 – 18-20.09.2020 r. Łódź
  2. Mistrzostwa Polski U 20 – 11-13.09.2020 r. Radom
  3. Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U 16 – 11-13.09.2020 r.

Szkolenie zawodników UKS Technik Augustów możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miejskiego w Augustowie w ramach realizacji zadania publicznego pn. Szkolenie sportowe w lekkiej atletyce UKS Technik Augustów.

|JS

https://www.facebook.com/augustow.org/videos/256966009002049/