To skutek obostrzeń, które zaczną obowiązywać od 28 grudnia.

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

Otwarcie lodowiska planowano w Augustowie 26 grudnia. Jak mówi dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji Paweł Głowacki, decyzja o tym, że tak się nie stanie właśnie zapadła.

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów o ograniczeniach spowodowanych koronawirusem, które w tym przypadku również dotyczą obiektów sportowo-rekreacyjnych, lodowisko będzie nieczynne przynajmniej do 17 stycznia. Obecnie dopuszczony jest tylko sport osób reprezentujących kadrę narodową. Moglibyśmy otworzyć lodowisko do 28 grudnia, ale to się po prostu nie opłaca.

Od 25 grudnia zamknięte będzie suwalskie lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 11, które otwarto raptem w minioną sobotę (19.12). Ale – jak mówi dyrektor szkoły Piotr Zieliński – i tak wiele osób zdążyło z niego skorzystać.

W momencie, kiedy wydano te rozporządzenie mieliśmy już lód. Nieotwieranie lodowiska, moim zdaniem, byłoby nieracjonalne. W święta ze względu na koszty i hałas nie chcemy włączać agregatu. 27 grudnia sobie darujemy, bo teoretycznie wtedy moglibyśmy jeszcze działać. Zatem Wigilia będzie ostatnim dniem funkcjonowania obiektu. Myślę, że dobrze się stało, że przynajmniej te kilka dni mógł on działać.

Zarówno augustowskie, jak i suwalskie lodowisko będą gotowe, by rozpocząć funkcjonowanie od 18 stycznia. Oczywiście jedynie wówczas, gdy pozwolą na to przepisy.

| red: kap

autor: Marta Sołtys radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki