W tym roku pandemiczna rzeczywistość pozbawiła nas możliwości wspólnego spotkania się na Rynku Zygmunta Augusta by razem z przedszkolakami udekorować choinki w ramach akcji „Wspólnie udekorujmy Augustów na Święta”.  Dlatego spotkanie odbyło się online. W poniedziałek 7 grudnia przedszkolaki, o umówionej godzinie połączyły się na platformie Zoom by zaprezentować przystrojone przez siebie drzewka.

zdjęcia: UM w Augustowie

Wzorem lat ubiegłych dzieci udekorowały choinki ustawione w przedszkolach, według własnej inwencji twórczej oraz pomysłowości. Wszystkie grupy przedszkolne stanęły na wysokości zadania i na choinkach zawisły gwiazdki, bombki, mikołaje, a także inne przeróżne ozdoby, które najmłodsi przez kilka ostatnich dni z wielkim zaangażowaniem przygotowywali w przedszkolach pod czujnym okiem swoich opiekunów. W radosnej atmosferze podopieczni zaśpiewali ulubione kolędy i pastorałki.

Po zakończonych prezentacjach, Burmistrz Augustowa Mirosława Karolczuka pogratulował    przepięknych choinek i pięknego występu. Dzieciom i ich opiekunom podziękował za udział w tegorocznej akcji oraz przekazał życzenia zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Z przedszkolakami połączyła się również Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu UM Anita Szostak.

To pełne radości i uśmiechów spotkanie zakończyło się wręczeniem prezentów, które zostały rozwiezione do przedszkoli biorących udział w tegorocznej akcji.

Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się bez żadnych ograniczeń na Rynku Zygmunta Augusta.

|urzad.augustow.pl