Już po raz trzeci Fundacja Mamy Mamy i zaprzyjaźnione z nią szkoły: Zespół Szkół Specjalnych w Augustowie i Szkoła Społeczna w Augustowie w ramach projektu dotowanego przez Urząd Miasta Augustów postanowiły zintegrować środowisko osób niepełnosprawnych i chętnych mieszkańców Augustowa.

Od marca przeprowadzone zostały dwa spotkania: warsztaty artystyczno–integracyjne oraz spotkanie rodziców osób niepełnosprawnych i ich przyjaciół. Ponad 80 osób malowało, rysowało, wyklejało, wycinało, rozmawiało i wzmacniało przyjaźnie. Wszystko po to, by kolejny raz zachwycić kreatywnością, talentem i chęcią zmiany świata na lepszy.

Powstało ponad 70 prac plastycznych, wysłuchaliśmy wiele pięknych opowieści o Augustowie. To wszystko było niezbędne do wykonania naszego wspólnego projektu: pocztówek o Augustowie mieście, w którym żyjemy. Powstało 10 pocztówek, które zostaną wydane w formie plakatów oraz zebrane w publikacji. 100 kompletów tych wyjątkowych dzieł (pocztówek) zostanie rozdanych nieodpłatnie dla chętnych osób.

Jak co roku mieliśmy się również spotkać. Tym razem planowaliśmy uroczysty wernisaż, by w przygotowanej sali delektować się sztuką w najlepszym towarzystwie naszych twórców i mieszkańców Augustowa. Niestety, obecna sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała nasze plany.

 Ale nie poddajemy się! Jeśli nie możemy spotkać się na żywo, spotkajmy się online.

Już 6 Listopada w piątek o godzinie 18.00 na facebookowym profilu Fundacji Mamy Mamy zapraszamy na uroczysty wernisaż na żywo – transmisję III Augustowskiego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Światowego Dnia Zespołu Downa.

To nie wszystko zapraszamy na profil Fundacji Mamy Mamy na Facebooku lub na stronę mamymamy.pl, mamy tam dla Was konkurs z nagrodami oraz wiele ciekawych informacji dotyczących integracji z osobami niepełnosprawnymi.

Bądźcie z nami!

| Fundacja Mamy Mamy

Zapraszamy na nasz profil facebookowy TUTAJ >>>