Jak co roku, Kinochłonek nie zostawił swojego kumpla Nudołamacza w potrzebie i razem zapewniają dzieciom atrakcje w ferie. Tej zimy filmowe zajęcia będą niezwykłe – postaramy się pomóc pieskom z podaugustowskiego schroniska Sonieczkowa. Ale wszystko po kolei…

W niedzielę 26 stycznia o godzinie 11:00 w kinie Iskra pokażemy dzieciom przepiękną opowieść o cyrkowym słoniu. Amerykański film familijny pt. „Ratujmy Florę” zapozna nas ze słonicą Florą, która nie może już wykonywać swoich sztuczek i staje się dla cyrku – to bardzo smutne – bezużyteczna. Kiedy Dawn, córka dyrektora dowiaduje się, że zapadła decyzja o pozbyciu się słonia, postanawia wykraść Florę i wyruszyć do rezerwatu. Mają przed sobą setki kilometrów, a po piętach deptać im będą łowcy słoni, ale czego nie robi się dla prawdziwej przyjaźni..?

Tak jak Dawn rusza na pomoc Florze, tak Kinochłonek, Ala Ma Kota, Fundacja Małymi Krokami i Sonieczkowi Przyjaciele ruszają na pomoc fantastycznym psiakom z Sonieczkowa – mamy nadzieję, że dołączy do nas nasza Mała Widownia wraz z Rodzicami.

Tego dnia wszyscy będziemy zbierać w kinie karmę, smycze, kocyki i inne rzeczy, które mogą przydać się w schronisku. A po filmie odwiedzą nas niezwykli goście – pieski z Sonieczkowa wraz z opiekunami. Opowiedzą nam wszystkim nie tylko o merdających ogonami podopiecznych schroniska, ale i dokładnie wytłumaczą na czym polega adopcja takiego pieska, także wirtualna.

To jeszcze nie koniec atrakcji, bo po spotkaniu z psiakami, o godz. 13:30 chętne dzieci – w zamian za datek do sonieczkowej puszki – wezmą udział w warsztatach szycia szmacianych piesków! Ale fajnie, prawda?!

Czekamy na Was w kinie 26 stycznia od 11:00 – jeżeli będziecie mieć ze sobą coś dla Sonieczkowa, będzie fantastycznie. Czeka nas świetny film i pełne wrażeń przedpołudnie w kinie z pomaganiem w tle – zapraszamy! 

– – –

Film i zajęcia dla dzieci od lat 8

Cena biletu: 13 zł

Czas trwanie pokazu: 93 min + 30 min spotkanie

Czas trwania warsztatów: 60 min

Bilety można nabyć w kasie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) lub online na www.kino-iskra.pl

Rezerwacje pod nr tel. 87 641 01 36 oraz online na stronie kina

|DKF Kinochłonek