Do tragedii doszło w miejscowości Jabłońskie. Strażaków około godz. 4:40 zaalarmowała osoba, której udało się uciec z płonącego budynku.

zdjęcie ilustracyjne

Na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie czytamy na temat tej tragedii:

15 września 2020 r. o godzinie 04:38 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie otrzymało informacje o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Jabłońskie gm. Augustów.

Po przybyciu zastępów Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej   zastano rozwinięty pożar poddasza w budynku mieszkalnym. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wprowadzeniu roty gaśniczej do wnętrza budynku i podania prądu wody na objęte ogniem pomieszczenie poddasza, wraz z działaniami gaśniczymi prowadzono przeszukanie mieszkania pod kątem przebywania osób poszkodowanych. Po ugaszeniu pożaru wewnątrz budynku odnaleziono ciała dwóch osób poszkodowanych.

W akcji ratowniczo – gaśniczej uczestniczyło 4 zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Augustowie oraz Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej OSP Topiłówka, OSP Jabłońskie (łącznie 29 ratowników).

Opracował: asp. Andrzej Sobolewski

|Bart.

Źródło: augustow.straz.bialystok.pl