Dzielnicowy z Augustowa będąc na dniu wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży, do której doszło na terenie ogródków działkowych. 19-latek jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

To, że policjantem jest się cały czas udowodnił dzielnicowy z augustowskiej komendy. Funkcjonariusz będąc w czasie wolnym od służby ustalił, kto mógł dokonać kradzieży z włamaniem na terenie ogródków działkowych.

Tą informację przekazał natychmiast kryminalnym z augustowskiej komendy. Policjanci wspólnie zatrzymali podejrzanego na terenie augustowskiego szpitala. Później, funkcjonariusze podczas dalszych czynności w pomieszczeniu, które wynajmował, odnaleźli przedmioty pochodzące z kradzieży. Do czynu, którego dopuścił się zatrzymany 19- latek doszło w ostatnim czasie na terenie jednego z ogrodów działkowych w Augustowie.

Zatrzymany nastolatek, włamał się wtedy do domku letniskowego, skąd zabrał narzędzia i akcesoria budowlane. Jego łupem padł również pozostawiony telefon komórkowy. Właściciel oszacował starty na blisko 600 złotych. 19-letni augustowianin trafił do policyjnego aresztu i usłyszał już zarzut. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

augustow.policja.gov.pl