11 listopada w Augustowie miały miejsce obchody związane z upamiętnieniem rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na trwającą epidemię i wprowadzone obostrzenia w tym roku nie odbyły się duże, podniosłe uroczystości.

zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Augustowie

Obchody rozpoczęły się o godzinie 9.15 mszą świętą w intencji Ojczyzny, w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Następnie uczestnicy udali się na Rynek Zygmunta Augusta, gdzie złożyli kwiaty pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą ojczyznę”. Wiązankę w imieniu władz Powiatu Augustowskiego złożyli: Jarosław Szlaszyński – Starosta Augustowski, Dariusz Jan Szkiłądź – Wicestarosta Augustowski, Andrzej Mursztyn – Przewodniczący Rady Powiatu oraz Mieczysław Sobolewski – Radny Rady Powiatu w Augustowie.

Ponadto złożone zostały kwiaty i zapalone znicze na grobach: ułanów 4 PUZ
w Berżnikach poległych w Bitwie Niemeńskiej, ułanów 16 PUW poległych w 1920 r., Krechowiaków na augustowskim cmentarzu oraz Bielsku Podlaskim, a także żołnierzy wojny 1939 r.

Red.

|augustowski.home.plPo mszy świętej w intencji Ojczyzny, kwiaty pod pomnikiem „Tym, którzy oddali swe życie za wolną i sprawiedliwą Ojczyznę” złożyły również władze Augustowa, dyrektorzy szkół powiatowych, delegacje Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości

zdjęcia: Bartosz Lipiński

|Bart.