7 kwietnia obchodzimy święto tych, którzy z ogromną cierpliwością dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu.

W tym roku Dzień Pracownika Służby Zdrowia przypada w szczególnym okresie. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa pokazuje jak dużo zawdzięczamy ludziom w białych fartuchach i jak ciężka i niebezpieczna jest praca, którą wykonują każdego dnia.

W tym szczególnym dniu dziękujemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom, technikom medycznym, laborantom i wszystkim niewymienionym tutaj osobom zatrudnionym w Służbie Zdrowia za ich pracę.

Światowy Dzień Zdrowia, ang. World Health Day – święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Ze względu na szczególny charakter tegorocznego święta, największe polskie media apelują: „ we wtorek 7 kwietnia o godzinie 13 stańmy w oknach, na balkonach i gromkimi brawami przez minutę podziękujmy im za tę walkę. #BrawaDlaWas.

|Bart.