6 grudnia w kalendarzu są imieniny Mikołaja. To właśnie wspomnienie biskupa z Miry, który obdarowywał potrzebujących, a który z czasem został uznany za świętego.

Same Mikołajki sięgają już IX wieku Mikołaj był bowiem czczony w chrześcijaństwie wschodnim i zachodnim jako święty i cudotwórca. Jednocześnie spisany w Bizancjum Żywot Mikołaja pióra archimandryty Michała z IX wieku przekazuje, że w tym czasie 6 grudnia obchodzono w Konstantynopolu święto Mikołaja, które traktowano jako godne przygotowanie do Bożego Narodzenia.
Według tradycji święty Mikołaj przychodzi do grzecznych dzieci a niegrzeczne mogły spodziewać się rózgi.
Mikołajki obchodzono każdego roku w szkołach. Każdy uczeń kupował prezent osobie, której nazwisko wcześniej wylosował. Wszystkie prezenty pakowało się do jednego worka i rozdzielano między uczniów. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa i naukę zdalną nie jest to możliwe.
Ojej to straszne ;( piwko na kwadracie jest pyszne, zapiekanki chrupiące i Pan Adam z pieskiem uroczy ;)
Jak zwykle Qtwy miejskie oszczędzają na mieszkańcach i turystach. Cudowni Burmistrzowie w ilości trzech hien cmentarnych i radni Naszego Miasta…
Myśli Pan ? To słabo.Wydaje mi się , że mieszkańcy powinni wziąć udział w konsultacjach. Bo potem może się okazać…
Czy to prawda, że "przy okazji" nazywania ulic wójt chce zlikwidować szereg miejscowości w gminie i zamienić je w ulice???
To są dopiero augustowscy kretyni z UM..ale ktoś ma na tym zarobić..