Ośrodek sportów plażowych nad jeziorem Necko, nowoczesny plac zabaw z siedmioma oryginalnymi urządzeniami, sześć nowych sprzętów sportowo-rekreacyjnych – z tego wszystkiego już wkrótce będą mogli skorzystać augustowianie w każdym wieku.

Ciekawi Was, co dokładnie znajdzie się w Ośrodku Sportów Plażowych i Activity Parku? Przeczytajcie ten artykuł! 

zdjęcie ilustracyjne UM w Augustowie

Sport nad jeziorem Necko

Kilkanaście dni temu rozpoczęliśmy budowę Ośrodka Sportów Plażowych przy augustowskim amfiteatrze. Na przygotowanym terenie powstało już boisko plażowe z przenośnymi trybunami. Po, trwającej właśnie, instalacji małych elementów, będziecie mogli zacząć zabawę. Wolicie siatkówkę czy piłkę nożną? A może częściej gracie w badmintona lub piłkę ręczną? Nowe boisko będzie dostosowane do każdej z tych aktywności, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. 

Nowoczesny plac zabaw i siłownia plenerowa 

Przy I Liceum Ogólnokształcącym powstał już Activity Park wybudowany w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na najmłodszych mieszkańców naszego miasta czeka siedem oryginalnych urządzeń: piramida linowa, most linowy z talerzykami, przeplotnia globus, bieżnia „walec”, bieżnia „chomik”, urządzenie sprawnościowe i równoważnia – linoskoczek. Wszystko po to, by uczyć zabawą i dać dzieciom możliwość ruchu w nowym miejscu na świeżym powietrzu. To jednak nie wszystko!

Tuż obok placu zabaw stworzyliśmy siłownię plenerową. Sześć nowoczesnych urządzeń sportowo-rekreacyjnych: wahadło, steper, narciarz biegowy, rowerek, wiosło i twister, pozwoli na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu. Activity Park jest miejscem, w którym zarówno najmłodsi, jak i dorośli augustowianie będą mogli wykorzystać drzemiące w nich pokłady energii. Chcecie zapewnić swoim dzieciom możliwość wspaniałej zabawy, wspólnie nawiązać nowe znajomości i zdrowo spędzić wolny czas? Zapraszamy na Activity Park na Śródmieściu! 

Burmistrz zachęca mieszkańców do aktywnego odpoczynku

Burmistrz Mirosław Karolczuk cieszy się z postępu prac.

Gdzie, jeśli nie w Augustowie, spędzać wolny czas na świeżym powietrzu? Nasi mieszkańcy uwielbiają takie aktywności i dlatego z przyjemnością obserwuję sukces w realizacji projektów, które augustowianie wybrali w ramach Budżetu Obywatelskiego. Serdecznie zapraszam całe rodziny do korzystania z Activity Parku, a już niebawem – z boiska plażowego nad Neckiem. 

Wiosna, sport i zabawa

Wiosna już lada dzień na dobre powinna się u nas zadomowić. Cieplejsze i dłuższe dni, przyjemne promienie słońca i powiew świeżego powietrza sprawiają, że chętniej wychodzimy z domu i razem z bliskimi korzystamy z przestrzeni do aktywnego odpoczynku. Wyjątkowy plac zabaw, nowoczesna siłownia plenerowa, a już wkrótce także Ośrodek Sportów Plażowych to idealne i niepowtarzalne miejsca, z których z przyjemnością będziecie

*|as| Urząd Miejski w Augustowie