Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę projektu „Kultura na każdą porę roku” *, dofinansowanego przez program „Kultura Dostępna” Narodowego Centrum Kultury.

Już 7 października 2020 roku o godzinie 19:00 na scenie augustowskiego kina Iskra (ul. 3 Maja 38) rozpocznie się koncert p.h. Jesień sentymentalnie – w programie Osiecka Miłosna wystąpi Katarzyna Żak.

Liryczny, romantyczny, nostalgiczny. Po prostu miłosny. Taki jest najnowszy koncert Katarzyny Żak zatytułowany „Miłosna Osiecka”.

Wybrałam utwory, które są mi najbliższe – wyznaje aktorka. I zaśpiewałam je w sposób osobisty, niemal intymny. Jakby to były moje historie.

Wydarzeniem na pewno są dwa nowe teksty Poetki, które aktorka dostała od Fundacji Okularnicy. Pierwszy to „Miłości potrzebna jest epika”, do którego nikt dotąd nie napisał muzyki. Zrobił to teraz muzyk i kompozytor Witold Cisło. Drugi to tekst piosenki „Sprzedam cię” dawno wydany w tomiku poetyckim Agnieszki Osieckiej, a teraz Hadrian Tabęcki ozdobił go pięknymi nutami. Przepiękne aranżacje wszystkich 14 utworów koncertu stworzył świetny akordeonista Bartłomiej Krauze.

W koncercie usłyszymy również m.in: „Małgośkę”, „Na całych jeziorach Ty”, „Szpetnych czterdziestoletnich”, „Okularników”, „Weselne dzieci”, „Siedzę w Mławie”, „Wariatkę” czy „Balladę wagonową”.

Przed nam prawdziwe wydarzenie muzyczne – zapraszamy.

Ilość miejsc ograniczona – bezpłatne wejściówki na to wydarzenie dostępne w Miejskim Domu Kultury, ul. Nowomiejska 41 lub w kinie ISKRA przed koncertem w przypadku dostępności miejsc.

APK

*„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

Uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z akceptacją zapisów Regulaminu Imprez organizowanych przez APK w czasie trwania epidemii COVID-19, znajdującego się na stronie internetowej www.apk.augustow.pl