Augustowskie Placówki Kultury w lipcu rozpoczęły realizację zadania p.n. „Kultura na każdą porę roku” dofinansowanego w ramach programu Kultura Dostępna ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. We współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach zorganizujemy cykl wydarzeń dających możliwość zapoznania się zarówno z lokalnym bogactwem kulturowym, jak również sięgnąć do dziedzictwa narodowego, realizującego się w muzyce i teatrze.

Koncerty zespołów The Boars i Kobranocka, które odbyły się 24. lipca br. w augustowskim Amfiteatrze zorganizowane zostały w ramach wspomnianego projektu. Cieszyły się one olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców Augustowa i odpoczywających tutaj turystów. Niestety, ograniczenia związane z stanem epidemicznym nie pozwoliły, aby wszyscy chętni mogli zasiąść na widowni w Amfiteatrze.

The Boars, zdjęcie www.augustow.org

Zanim na scenie pojawił się zespół Kobranocka ze swoimi wielkimi przebojami, zagrał młodszy od swoich kolegów z Kobranocki zespół The Boars. Pierwszy doskonale znany fanem rocka w całym kraju, natomiast drugi, dobrze już rozpoznawalny w naszym szerokorozumianym regionie. Występy obu zespołów cieszyły się ciepłym przyjęciem i żywiołową reakcją publiczności. Było to niewątpliwie jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych tego lata w Augustowie.

Kobranocka, zdjęcie www.augustow.org

Fajnie jest zmienić zdanie i przyznać się, że początkowe wyobrażenie pustyni kulturalnej w sezonie turystycznym w Augustowie nie sprawdziło się. Kilka ciekawych wydarzeń już za nami. Po koncertach w Amfiteatrze, w sobotę można było wybrać się na koncerty bluesowe do popularnego Kaktusika. Zachęcamy do regularnego sprawdzania tego, co zamieszczamy na naszej stronie w dziale Nadchodzące Wydarzenia. Znajdziecie tam zawsze aktualne zapowiedzi ciekawych wydarzeń kulturalnych w Augustowie.

|Bart.

Pokaz zdjęć z koncertów