Święto ustanowione 21 lutego 1989 podczas III Konwencji Światowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych, która odbyła się w Nikozji na Cyprze.

Z okazji tak pięknego święta wszystkim przewodnikom składam serdeczne życzenia satysfakcji z pracy, wielu zadowolonych turystów, wytrwałości w odkrywaniu coraz to nowych i ciekawych miejsc oraz nieustającej pasji i zapału.

Życzymy również owocnej współpracy ze wszystkimi biurami turystycznymi i podmiotami turystycznymi. I mamy nadzieję, że co rok wypowiadane życzenia o współpracy z włodarzami miasta szybko zostaną spełnione.

Augustowskie Koło Przewodników działające przy PTTK Augustów nie próżnuje, choć do początku sezonu jeszcze jest trochę czasu.

Jak zwykle augustowscy przewodnicy solidnie przygotowują się do bycia ambasadorami w promocji królewskiego grodu nad Nettą.

Jak co roku odbyło się spotkanie, tym razem zostaliśmy zaproszeni do hotelu Amber Bay, który przy staraniach nowych ambitnych właścicieli zrobił na nas bardzo pozytywne wrażenie.

Oczywiście, oprócz poznawania smaków, atrakcji i możliwości turystycznych hotelu, przewodnicy ustalili działania, które będą realizowane w sezonie.

Zaplanowano wyjazd szkoleniowy celem bliższego poznania regionu i odkrywania coraz to nowych zakamarków. Tegoroczny temat wyjazdu to: „ Szlakiem otwartych okiennic”.

Ciesząca się ogromnym zainteresowaniem akcja „ Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem”, której autorką jest nasza koleżanka Beata Żukowska, gości w naszym królewskim mieście już od kilku lat. Mamy nadzieję, że i w tym roku akcja będzie realizowana bez przeszkód. Przewodnicy jak co roku są zwarci i gotowi by przybliżać turystom piękno naszego miasta.

Sezon turystyczny rozpoczął się w tym roku bardzo szybko. W ferie gościliśmy grupę miłośników nart, którzy już po raz 51 uczestniczyli w Ogólnopolskim Rajdzie Narciarskim ” Wędrówki Północy” zorganizowanym przez PTTK Suwałki.

Nawet brak śniegu nie popsuł im rajdu. 26 stycznia w promieniach słońca, odbyli oni magiczny rejs po augustowskich jeziorach.

I takich właśnie turystów oczekujemy, radosnych, pełnych pozytywnej energii z niestygnącym zapałem.

Z nową energią i siłą spotkajmy się na szlakach.

Z turystycznym pozdrowieniem Irena Śniadkowska