Zastanawiali się nad tym augustowscy radni podczas posiedzenia komisji społeczno-oświatowej. Chodzi dokładnie o 6,5 mln zł, które wpłynęły do kasy miejskiej po sprzedaży działki w centrum, gdzie znajdowało się Przedszkole nr 6.

zdjęcie ilustracyjne

Radny Tomasz Miklas proponował wybudowanie w mieście kolejnego żłobka.

– 120 miejsc w żłobku nie odpowiada oczekiwaniom rodziców. Działka była wykorzystywana społecznie i uważam, że dochód z jej sprzedaży powinien służyć mieszkańcom w celach społeczno-prorozwojowych. Zapewnienie miejsc w placówkach – według mnie – właśnie taką funkcję pełni. Jeżeli chcemy zwiększać ilość miejsc pracy i chcielibyśmy, żeby osiedlali się tu młodzi ludzie, to powinni mieć oni możliwość, żeby gdzieś te dzieci oddać.

Innego zdania jest przewodnicząca rady miejskiej Alicja Dobrowolska.

– Uzyskaliśmy bardzo dobrą cenę. Mam apel, aby zanim stworzymy nowy żłobek, to może właśnie powinniśmy za te pieniądze wybudować kolejne bloki na Silikatach. A potem systematycznie tworzyć również i żłobki – tak, aby mieszkańcy mieli gdzie zostawiać swoje dzieci. 

Decyzja o tym, jak te pieniądze zostaną ostatecznie zagospodarowane wkrótce zapadnie. A dodajemy, że działkę kupiła augustowska firma budowlana. Na razie nie wiadomo, co na tym terenie powstanie. 

| red: mik

autor: Marta Sołtys / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki