NIELEGALNE PAPIEROSY WARTE 4,3 MILIONA ZŁOTYCH UKRYTE W TIRZE

4,3 miliona złotych to szacunkowa wartość nielegalnych papierosów ujawnionych przez funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Przewoził je w tirze obywatel Polski.

zdjęcie: Podlaski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej, 10 listopada br., zatrzymali do kontroli w miejscowości Żubryn (gmina Szypliszki) samochód ciężarowy. Kierowca – obywatel Polski zgodnie z dokumentacją miał przewozić wełnę mineralną. W trakcie szczegółowego sprawdzania ciężarówki okazało się, że w środku naczepy znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

Rozładunek oraz dokładne przeliczenie nielegalnego towaru znajdującego się w kartonowych pudłach trwało kilka godzin. W sumie funkcjonariusze w naczepie zabezpieczyli 303 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o szacunkowej wartości blisko 4,3 miliona złotych. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży Skarb Państwa straciłby ponad 7 milionów złotych.

45-letni kierowca ciężarówki decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za tak duży przemyt grozi mu wysoka grzywna albo kara pozbawienia wolności do 3 lat. Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód ciężarowy wraz z naczepą wart w sumie 100 tys. złotych.

|podlaski.strazgraniczna.pl

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content