PIERWSZY BREASTRUN JUŻ 10 PAŹDZIERNIKA

Autor / 3 miesiące temu / Czytelnicy piszą / Komentarze

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi, dlatego Białostockie Centrum Onkologii chce zwrócić uwagę kobiet na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia w zapobieganiu nowotworom. Jednym ze sposobów aktywizacji ma być BreastRun. Bieg odbędzie się 10 października w Supraślu.

To bieg mający na celu aktywizację pacjentów z chorobami nowotworowymi, którzy niejednokrotnie borykają się z pokonywaniem oporów związanych z podjęciem aktywności fizycznej. Dodatkowo, da możliwość poszerzenia wiedzy w zakresie leczenia, rehabilitacji, fizjoterapii, terapii psychologicznej oraz odżywiania. Wczesne wykrycie choroby nowotworowej bardzo często wpływa na jej całkowite wyleczenie, w wielu przypadkach ratuje życie.  

Dwa dystanse 5 km i 3km oraz spacer pacjentów z personelem (około 1 km) pozwolą na dobranie wyzwania do swoich możliwości. Dzięki temu pacjentki w trakcie leczenia, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt duży wysiłek fizyczny, będą mogły wziąć czynny udział w spacerze. Pozwoli to na zacieśnienie relacji pacjent – personel medyczny. Każdy uczestnik otrzyma pakiety startowe oraz pamiątkowe medale, a po biegu lub spacerze posiłek regeneracyjny.

Zapisy odbywają się drogą elektroniczną, link do strony znajduje się tutaj

Białostockie Centrum Onkologii (BCO) im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku jest jedyną wysokospecjalistyczną placówką w regionie, niosącą pomoc wielu ludziom zmagającym się z trudnym rywalem – nowotworem. Z uwagi na niską świadomość zdrowotną społeczeństwa oraz niski procent zgłaszalności na badania mammograficzne, Centrum podejmuje szereg działań związanych z profilaktyką nowotworową.

źródło: Białostockie Centrum Onkologii
oprac. Aneta Kursa

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *