Augustowskie Placówki Kultury oraz Stowarzyszenie „W Sercu Puszczy” serdecznie zapraszają na cykl spotkań malarskich w miłej atmosferze i pięknych okolicznościach przyrody z opowieściami o Augustowie w tle.

Plenery skierowane są do osób dorosłych, malarzy, amatorów lub osób, które chcą, po prostu, spędzić miło czas i zrelaksować się przy sztaludze.
Pierwsze zajęcia p.h. „Plener Dworek” odbędą się już 27 czerwca (od godz. 11:00) przy Muzeum Kanału Augustowskiego. Tam, w cieniu drzew rozstawimy sztalugi, zmieszamy farby i posłuchamy trochę historii o Kanale Augustowskim, o kanale Bystrym o rzece Netcie oraz przyrodzie wokół niej. Natchnieni opowieściami stworzymy obrazy nawiązujące do miejsca, w którym będziemy się znajdować.

Kolejne spotkanie, 18 lipca (od godz. 11:00), to „Plener Netta” na błoniach, okolice Perły. Tam na trawce, na kocykach, posłuchamy i zapoznamy się z legendami augustowskimi i nie tylko, a potem namalujemy nasze wyobrażenia jak takie postacie z legend mogły wyglądać.

Ostatnie spotkanie to „Plener Dworzec” 22 sierpnia (od godz. 11:00). Wtedy spotkamy się na dworcu kolejowym na Lipowcu. Nasze obrazy poświęcimy pięknej architekturze dworca oraz okolicom…

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych od 16 lat.

Zapisy i wszelkie szczegółowe informacje w Miejskim Domu Kultury, Nowomiejska 41 lub pod numerem telefonu 87 643 36 59.

Koszt jednych warsztatów – 40 zł. Opłaty należy dokonać przed warsztatami w Miejskim Domu Kultury. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Na uczestników czeka też mała, słodka niespodzianka.

Zapraszamy.

APK

Uczestnictwo w wydarzeniach jest jednoznaczne z akceptacją zapisów Regulaminu Imprez organizowanych przez APK w czasie trwania epidemii CVID-19 dostępny jest TUTAJ >>>