Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) prezentuje najnowszą publikację pt. „Podlaskie: dostępne. Turystyka dla osób z niepełnosprawnościami”. To 140-stronicowy przewodnik, który przybliża atrakcje turystyczne województwa podlaskiego pod kątem ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Oprócz ciekawych i szczegółowych opisów, w wydawnictwie znajdują się również propozycje wycieczek, a każdy z rozdziałów podsumowuje informator uwzględniający dane punktów informacji turystycznej, atrakcji turystycznych i obiektów noclegowych, wraz z piktogramami opisującymi ich dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Publikacja jest przyjazna osobom słabowidzącym, m. in. dzięki zastosowaniu odpowiedniej czcionki i kontrastów. Za skład merytoryczny odpowiada Regionalny Oddział PTTK w Białymstoku.

Publikacja jest rozpowszechniana nieodpłatnie w biurze Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (ul. Malmeda 6 w Białymstoku), a już wkrótce będzie można otrzymać ją również w Regionalnym Centrum Informacji Turystycznej w Białymstoku (ul. Marii Skłodowskiej-Curie 14).

Elektroniczną wersję wydawnictwa można pobrać ze strony Podlaskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej bądź jako załącznik na końcu artykułu.

Publikacja powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Stanowi kontynuację konferencji „Turystyka osób z niepełnosprawnościami” (która odbyła się w dn. 17-18 września br.) oraz szkolenia online “Turystyka dostępna i obsługa osób z niepełnosprawnościami” (18 grudnia br.).

Źródło: Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna

Oprac. Marcin Nawrocki

Pliki do pobrania

Podlaskie dostępne – turystyka dla osób z niepełnosprawnościami.pdf (PDF, 10,67 MB)