„Powrót do nowej sportowej rzeczywistości? Plan już gotowy!” – zapowiedziała na Twitterze Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

W sobotę (25. kwietnia) rząd prawdopodobnie przedstawi plan odmrażania sportu, który został zatrzymany przez koronawirusa. Według informacji TVP Sport, projekt składa się z pięciu etapów, z których pierwszy – otwarcie parków i lasów został już wdrożony.

II etap ma obowiązywać od 8 maja. Udostępnione zostaną wtedy boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki), stadiony sportowe, korty tenisowe, strzelnice, tory gokartowe i łucznicze, pola golfowe oraz stadniny koni.

Na obiektach będzie mogło przebywać jednocześnie do… pięciu osób (na kortach do dwóch osób). Wszyscy ćwiczący zobowiązani będą do zachowania dystansu i zasłaniania twarzy.

W kolejnym etapie otwarte zostaną sale gimnastyczne i hale sportowe (będzie obowiązywać zasada do pięciu osób). Od IV etapu będzie można korzystać m.in. z basenów, klubów fitness, siłowni, parków trampolin, ścianek wspinaczkowych i kręgielni. Ten etap – jak wcześniejsze – zakłada konieczność zasłaniania twarzy, zachowania dystansu społecznego, a także uczestnictwo ograniczonej liczby osób.

„Czwarty etap to także zniesienia zakazu organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu z maksymalną liczbą, 50 osób, ale bez udziału publiczności” – czytamy na sport.tvp.pl.

Ostatnim etapem nowej sportowej rzeczywistości ma być pozwolenie na organizację imprez masowych.

|źródło: sportowefakty.wp / zdjęcie: twitter.com/DanutaDmowska