Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła właśnie nowy program wsparcia.

zdjęcie ilustracyjne

O tym, jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dofinansowanie mówi kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jeleniewie Agnieszka Iwanowska:

Pomoc skierowana jest do rodzin, które mają gospodarstwa rolne. W takiej rodzinie musi być przynajmniej dwoje dzieci do lat 18. Dofinansowanie na sprzęt komputerowy – taki, jak komputer stacjonarny lub laptop – przyznawane jest w wysokości do 1500 zł. Wiadomo, że za tę kwotę nie kupi się całego potrzebnego sprzętu, ale nadal jest to duży zastrzyk gotówki.

Dofinansowanie można otrzymać na sprzęt kupiony w terminie od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

Wójt gminy Szypliszki Mariusz Grygieńć przyznaje, że taka pomoc przyda się mieszkańcom podsuwalskich wsi.

Jest to bardzo potrzebna forma wsparcia. Często zdarza się, że rodzina liczy kilkoro dzieci, a każdemu potrzebny jest przecież komputer. Są rodziny, których nie stać na kupno kilku laptopów. Dzięki dofinansowaniu, można kupić np. komputer poleasingowy za 500 lub 600 zł o całkiem dobrych parametrach.  

Wnioski o dofinansowanie na zakup komputerów można składać do 30 grudnia w biurze powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które znajduje się w Suwałkach przy ul. Sportowej 22.

| red: kap

autor: Areta Topornicka / radio.bialystok.pl/wiadomosci/suwalki