SPOTKANIA Z YOUTUBEREM

Youtuber Daniel Muniowski z kanału „Strefa Czytacza” mówi o niepopularnym wśród nastolatków temacie – o czytaniu książek – w taki sposób, że nastolatki chętnie go słuchają. Potrafi zaciekawić, rozśmieszyć i zaskoczyć swoimi opiniami o książkach. Ujmuje słuchaczy tym, że jest szczery, nie moralizuje, nie nudzi. Przyznaje, że czytanie polubił niedawno, a jeśli tylko na rynku pojawia się dobra gra komputerowa, to odkłada książkę i gra.

Pan Daniel poprowadził sześć spotkań dla siódmoklasistów i ósmoklasistów z sześciu szkół: Dwójki, Czwórki, Społecznej, SP w Nowince, SP w Jabłońskich i ZSS w Lipsku. Młodzież spoza Augustowa, z powodu pandemii, nie mogła być dowieziona na spotkania w augustowskich bibliotekach szkolnych, zdecydowaliśmy się więc na spotkania online.

Youtuber przekonywał, że na każdego czeka jego książka, trzeba jej tylko poszukać, podał listę kilkunastu tytułów po które warto sięgnąć, w tym takie, które mogą zafascynować cybergraczy.

Za pomysł na zaproszenie „Strefy Czytacza” dziękuję tegorocznemu maturzyście Maćkowi Trojanowskiemu, który podczas nauki w augustowskim I LO prowadził ciekawy blog książkowy „Czytanie jest Spoko”.

Spotkania zorganizowało Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie w ramach projektu „Fantastyczni Czytacze!” współfinansowanego przez Fundację PZU.

Monika Rowińska

prezes Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich

 Oddział w Augustowie

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *

Skip to content