Z końcem stycznia rusza konkurs na dofinansowanie terenów inwestycyjnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeśli gmina chce przyciągnąć inwestorów, stworzyć dobre warunki do rozwoju firm, powinna wziąć w nim udział.

W konkursie z poddziałania 1.4.1 (promocja przedsiębiorczości oraz podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej województwa, typ projektu: tereny inwestycyjne) dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego można uzyskać na przygotowanie nowych lub rozbudowę już istniejących terenów inwestycyjnych, w szczególności na:

  • prace studyjno-koncepcyjne,
  • badania geotechniczne,
  • uzbrojenie w media,
  • budowę lub modernizację wewnętrznego układu komunikacyjnego.

Budżet tego konkursu wynosi 6 mln zł. Wnioski można składać od 31 stycznia do 30 kwietnia 2020 roku. Rozstrzygnięcie zaplanowane jest na lipiec tego roku.

– Zachęcam do udziału w tym konkursie, zwłaszcza że to ostatni konkurs na takie inwestycje w tym programie regionalnym – mówi Karolina Perkowska, p.o. dyrektora Departamentu Innowacji i Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. – Czy warto? Zdecydowanie, tak! Przekonały się o tym gminy, które przygotowały takie tereny, korzystając z dofinansowania. W ten sposób podniosły swoją atrakcyjność inwestycyjną: przyciągnęły nowych inwestorów i rozwinęły lokalną przedsiębiorczość. To oznacza wiele korzyści dla gminy i dla mieszkańców: wpływy z podatków, miejsca pracy, kontrakty dla kooperujących z inwestorami firm lokalnych – dodaje.

Szczegółowe informacje na temat konkursu na stronie www.rpo.wrotapodlasia.pl  (zakładka: skorzystaj z programu -> zobacz ogłoszenia i wyniki naborów wniosków)

blm

|wrotapodlasia.pl