UCZENNICA II LO LAUREATKĄ X OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU LITERACKIEGO

II LO w Augustowie

Ewa Chomiczewska laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”!


Choć z powodu obostrzeń edukacja odbywa się przez Internet, to praca w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie wre! Dzięki temu możemy pochwalić się kolejnym wielkim sukcesem naszej uczennicy. Ewa Chomiczewska z klasy IIa zajęła II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”.

Ewa Chomiczewska

Jest to już jubileuszowa edycja tego wydarzenia, którego organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu, Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny oraz Klub Herbertowskich Szkół, a honorowym przewodniczącym jury jest pan profesor Jan Miodek. W tym roku w konkursie wzięło udział 106 uczestników z 66 szkół z całej Polski. Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej na temat cichego bohatera naszych czasów, który – jak pisał Zbigniew Herbert – „płynął pod prąd”.

Dodajmy, że Ewa jest również laureatką dwóch dużych konkursów wojewódzkich: białostockiego „O srebrne pióro MDK”, suwalskiego Festiwalu Poezji i Piosenki Patriotycznej oraz miejskiego konkursu literackiego „O liść dębu”. Serdecznie gratulujemy Ewie oraz jej opiekunce artystycznej – pani Dorocie Prokop. Młodej artystce życzymy wielu sukcesów!

facebook.com/drugieliceumogolnoksztalcacewaugustowie

2 komentarze

  • Zbigniew Bartoszewicz15. Maj, 2020

    Dobrze Pani zauważyła. W artykule brakowało nazwiska laureatki. Jest nią Ewa Chomiczewska z klasy IIa.

  • Barbara15. Maj, 2020

    Nie umieszczono imienia i nazwiska laureatki konkursu literackiego. Może nie zauważyłem?
    Chodzi o Karolinę Kuryło??

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany