II LO w Augustowie

Ewa Chomiczewska laureatką X Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Płynąć pod prąd”!


Choć z powodu obostrzeń edukacja odbywa się przez Internet, to praca w II Liceum Ogólnokształcącym w Augustowie wre! Dzięki temu możemy pochwalić się kolejnym wielkim sukcesem naszej uczennicy. Ewa Chomiczewska z klasy IIa zajęła II miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Płynąć pod prąd”.

Ewa Chomiczewska

Jest to już jubileuszowa edycja tego wydarzenia, którego organizatorami są: Szkoła Podstawowa nr 66 we Wrocławiu, Stowarzyszenie Ojczyzny Polszczyzny oraz Klub Herbertowskich Szkół, a honorowym przewodniczącym jury jest pan profesor Jan Miodek. W tym roku w konkursie wzięło udział 106 uczestników z 66 szkół z całej Polski. Zadaniem uczestników było napisanie pracy literackiej na temat cichego bohatera naszych czasów, który – jak pisał Zbigniew Herbert – „płynął pod prąd”.

Dodajmy, że Ewa jest również laureatką dwóch dużych konkursów wojewódzkich: białostockiego „O srebrne pióro MDK”, suwalskiego Festiwalu Poezji i Piosenki Patriotycznej oraz miejskiego konkursu literackiego „O liść dębu”. Serdecznie gratulujemy Ewie oraz jej opiekunce artystycznej – pani Dorocie Prokop. Młodej artystce życzymy wielu sukcesów!

facebook.com/drugieliceumogolnoksztalcacewaugustowie