zdjęcie: KPP w Augustowie

Augustowscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o kradzież telefonu o wartości ponad 1200 złotych. 47-latka po kradzieży zastawiła telefon w lombardzie. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

We wtorek, do augustowskiej komendy zgłosił się mężczyzna, który powiadomił policjantów, że został mu skradziony telefon komórkowy o wartości ponad 1200 złotych. Dodał również, że do zdarzenia doszło prawdopodobnie dzień wcześniej podczas spotkania towarzyskiego w jego mieszkaniu. Mężczyzna podejrzewał, że telefon ukradła jego znajoma, który również była na imprezie.

Pracujący nad sprawą kryminalni szybko ustalili, że skradziony telefon znajduje się w jednym z lombardów na terenie miasta. Kobieta, która zastawiła telefon w lombardzie za kwotę 150 złotych, odpowiadała rysopisowi znajomej zgłaszającego. Jeszcze tego samego dnia policjanci ustalili miejsce przebywania podejrzanej.

47-latka została zatrzymana w jednym z mieszkań na terenie miasta, podczas kolejnej libacji alkoholowej. Kobieta trafił do policyjnego aresztu. Natomiast skradziony telefon powrócił do właściciela. Po wytrzeźwieniu mieszkanka Augustowa usłyszała zarzut. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

augustow.policja.gov.pl