Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego i kandydat Koalicji Polskiej na prezydenta, w czwartek 11. czerwca br. spotkał się z mieszkańcami Augustowa. Nie tylko augustowianie zgromadzili się na Rynku Zygmunta Augusta, czyli miejscu tego spotkania. Wśród przybyłych było wielu odpoczywających w tym czasie w Augustowie turystów. Władysław Kosiniak-Kamysz przybył na miejsce spotkania kilka minut po godzinie 16.00. Wcześniej odwiedził Sanktuarium Maryjne w Studzienicznej.

Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. www.augustow.org

Na wstępie wystąpienia w Augustowie, Władysław Kosiniak-Kamysz nawiązał do środowych wydarzeń w Wieluniu, gdzie prezydent Andrzej Duda odbierał honorowe obywatelstwo tego miasta.

To nie najważniejsze co się wtedy wydarzyło. Najważniejsze, to bójka między tymi którzy są za Andrzejem Dudą, i tymi, którzy mają inne zdanie. Ja się na taką Polskę, gdzie nie można w normalny sposób wyrazić nawet swoich poglądów, nie zgadzam. Nie zgadzam się na ten podział który nas niszczy, który doprowadza do tego, że za chwilę będziemy bezradni, bezbronni. Tak naprawdę, jeżeli będziemy stosować zasadę „oko za oko, ząb za ząb”, to zaraz wszyscy będziemy ślepi i bez zębów. To do niczego nas nie doprowadzi.

Odnosząc się do aktualnie urzędującego Prezydenta RP mówił m.in.:

zdjęcie ilustracyjne www.augustow.org

– Reprezentuję partię która jest w centrum. Jak będzie premier Morawiecki przychodził do mnie i przynosił dobre ustawy, i będą one zaakceptowane w Sejmie, to ja oczywiście będę wtedy je podpisywał. Jak będą złe ustawy przynoszone, tak jak 2 mld na telewizję rządową, to wyrzucę je do kosza. Nie będę mówił nie nie nie, tylko będę mówił tak – ale. Musi być pokazany dobry dialog społeczny. Ustawy muszą być wynegocjowane. Zapewnił, że – Z momentem wyboru na prezydenta nie będzie się dla mnie liczyło, jakie środowisko prezentuje mi dany projekt, tylko co w tym projekcie jest zapisane. Wszystkie ustawy, które pomogą Polakom, pomogą Polsce, będę podpisywał.

Po wystąpieniu, kandydat na prezydenta RP odpowiadał na pytania mieszkańców. Na zakończenie jego pobytu w Augustowie odbyła się krótka konferencja prasowa.

Pod tekstem zamieściliśmy naszą fotorelację ze tego spotkania oraz nagranie wystąpienia Władysława Kosiniaka-Kamysza w Augustowie.

|Bart.