Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w seminarium on-line pt. „WODA – zasób życia, endogenny potencjał czy zagrożenie?”, które odbędzie się 2 lipca br. od godziny 10.00.

Seminarium jest organizowane przez Związek Miast Polskich i będzie transmitowane na Facebook’u UM Augustowa https://pl-pl.facebook.com/UMaugustow/ oraz ZMP https://www.facebook.com/ZwiazekMiastPolskich/. Materiał video z webinarium zostanie udostępniony na stronie ZMP (http://www.miasta.pl/kategorie-aktualnosci/forum-rozwoju-lokalnego) po spotkaniu, co umożliwi udział w charakterze obserwatora większej grupie uczestników.

W Polsce zasoby wody są szczuplejsze, niż średnia w Europie przypadająca na jednego mieszkańca, dlatego bardzo istotnym elementem zarządzania wodami jest ich ochrona poprzez skuteczne ograniczanie zanieczyszczeń oraz przywracanie jakości wód. Podczas seminarium naszym tematem przewodnim będzie LOKALNA GOSPODARKA WODNA. Przyjrzymy się meteorologicznym i hydrologicznym skutkom urbanizacji, porozmawiamy o tym, jak wspierać racjonalną gospodarkę wodną w mieście oraz ochraniać zasoby poprzez ograniczanie zanieczyszczeń i przywracanie jakości wód.

UM Augustów