Wraca temat remont bloku sportowego w SP3

Nie minął miesiąc od ostatniej, XVIII sesji Rady Miejskiej w Augustowie, a temat remontu bloku sportowego w SP3 przy ulicy Mickiewicza w Augustowie znowu budzi wiele emocji wśród mieszkańców.

Po długiej dyskusji na ten temat i sprzeciwie części radnych, co do ujęcia w budżecie na przyszły rok tego zadania, Burmistrz Mirosław Karolczuk ostatecznie złożył publiczną obietnicę, że pieniądze na ten cel się znajdą, a obiekt będzie wyremontowany przed, lub w trakcie zbliżających się wakacji. Z informacji które zaczęły do nas napływać wynika, że obietnica burmistrza mogła być pochopna.

O informację, co takiego miałoby się zmienić w tym temacie, poprosiliśmy wiceburmistrza Filipa Jerzego Chodkiewicza.

Nie ma tego zadania w budżecie na 2020 rok, natomiast pan Burmistrz podjął rozmowy na zewnątrz na temat sfinansowania tego zadania. Rozmowy trwają i są zaawansowane, tak żeby nie zobowiązywać się do robienia tego za własne środki. Są bardzo duże szanse, że zrobimy to pieniędzmi z zewnątrz

– powiedział w naszej rozmowie Wiceburmistrz.

W tej chwili pewne jest to, że remont bloku sportowego w SP3 uzależniony jest od tego, czy Miasto pozyska pieniądze z innego źródła niż kasa miejska, czy też nie.

|Bart.

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany