Dzisiaj (9.11.) rozpoczęło się głosowanie na koncepcje rewitalizacji Kaczego Dołka. Ankieta potrwa do 15 listopada. Mieszkańcy osiedla mają do wyboru dwie opcje, które są efektem kilkuczęściowych konsultacji przeprowadzonych przez Urząd Miejski. Powstałe finalnie koncepcje odzwierciedlają zdecydowaną większość uwag i ubierają je w dwie wizje. Nie są one od siebie bardzo odległe. Różnice daje się łatwo zdefiniować i zauważyć. Ostateczny wybór co do pozostałych do rozstrzygnięcia wątpliwości będzie należał do mieszkańców 

– Cieszę się, że koncepcje powstały w drodze konsultacji! W każdym z ich etapów aktywnie brało udział kilkadziesiąt osób. Spotykaliśmy się kilka razy – zarówno w Urzędzie Miejskim, jak i na osiedlu. Dziś oficjalnie rozpoczęła się ostatnia część naszej wspólnej pracy – wybór jednej z wypracowanych wcześniej koncepcji. W ciągu godziny po uruchomieniu strony, na której mieszkańcy mogą oddać swój głos, w systemie szybko pojawiło się pierwsze kilkadziesiąt głosów. Póki co rozkładają się one równo pomiędzy jedną, a drugą opcją. Cieszę się z aktywnego udziału mieszkańców w tym przedsięwzięciu. Zachęcam także do przekazywania informacji o głosowaniu swoim sąsiadom 

– mówi Filip Chodkiewicz – Zastępca Burmistrza Augustowa. 

Jedynym warunkiem uczestnictwa w ankiecie jest zameldowanie na Kaczym Dołku. 

Swój głos można oddać na dwa sposoby:

Internetowo – na stronie www.arch.zmieniamy.augustow.pl

Oraz stacjonarnie – na osiedlu w dniach 12-13 listopada w godzinach 10-11 oraz 18-19 – z zachowaniem wszelkich rygorów sanitarnych.

Wybrana koncepcja zostanie zlecona do finalnego opracowania. Kolejnym etapem będzie praca nad pozyskaniem finansowania realizacji. 

– Bez względu na to, który wariant wybiorą mieszkańcy, jego realizacja odmieni Kaczy Dołek zdecydowanie na plus! Powstanie przestrzeń przyjazna dla starszych i młodszych. Równe chodniki, dojazdy spełniające wymogi dróg ewakuacyjnych, wyznaczone miejsca parkingowe, plac zabaw, boisko, ławki, zieleń i stojaki na rowery. 

– dodaje Wiceburmistrz.

W pracę nad koncepcjami zaangażowani byli urzędnicy Wydziału Inwestycji UM, Wydziału Komunikacji Społecznej, Kultury, Turystyki i Promocji oraz radni miejscy. W konsultacjach aktywnie brał udział również architekt, którego zadaniem będzie zaprojektowanie osiedla zgodnie z wybraną koncepcją.

 – Konsultacje społeczne wymagają czasu i cierpliwości, którą musiał wykazać zwłaszcza nasz Wydział Inwestycji. Dziękuję naszym inżynierom oraz Pani Kierownik Sokołowskiej za wyrozumiałość i aktywne uczestnictwo w kolejnych etapach rozmów, planowania i zbierania uwag. Szczególnie chciałbym podziękować też Paniom radnym Magdalenie Śleszyńskiej oraz Sylwii Bielawskiej za troskę nad tematem rewitalizacji Kaczego Dołka oraz udział w kolejnych spotkaniach.

 podsumowuje Burmistrz Augustowa – Mirosław Karolczuk.

Konsultacje zakończą się 15 listopada. Wybrana koncepcja posłuży za bazę do projektu, który zostanie wykonamy do końca przyszłego roku. Do załatwienia pozostaną jeszcze kwestie związane z własnością gruntów, których część jest w posiadaniu Skarbu Państwa. Na realizację przebudowy osiedla Urząd Miejski w Augustowie planuje pozyskać dofinansowanie. Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk złożył już stosowny wniosek do Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

|UM w Augustowie