XVIII KONKURS MŁODEGO AKTORA

Pewne tradycje są nie do zdarcia… Za nami XVIII Konkurs Młodego Aktora! Tym razem rywalizacja początkujących adeptów sztuki scenicznej przeniosła się do Internetu. Pewne ograniczenia udało się przekuć w potencjał, dzięki czemu w czasie rozegranego 8 grudnia 2020 r. konkursu można było zobaczyć etiudy, które na deskach scenicznych wyglądałyby zupełnie inaczej.

zdjęcie: facebook.com/ZSOAugustow

Osoby zebrane na platformie Zoom śledziły trzyetapowe poczynania uczestników teatralnych zmagań: recytacje, sceny improwizowane z zadaniami aktorskimi oraz krótkie realizacje 2-3-osobowych scen z dramatów polskich twórców!

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, jury (Ewa Chodacz, Paweł Kondracki i Paweł Leszkowicz) przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Marta Fadrowska

II miejsce – Patrycja Niedźwiecka

III miejsce – Przemysław Stasiulewicz

Nagroda Specjalna za wykorzystanie tekstów noblistów: Oliwia Czulewicz i Miłosz Sadowski

Wyróżnienie za rolę Urzędnika we fragmencie „Męczeństwa Piotra Oheya” S. Mrożka: Krzysztof Boguszewski

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu (a także ich opiekunom artystycznym)! Mamy nadzieję, że będziecie nieustannie rozwijać swój warsztat aktorski – kto wie, może za kilka lat zobaczymy kogoś z Was na deskach jednego z największych polskich teatrów…?

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród!

Konkurs nie odbyłby się bez zaangażowania jego inicjatorki, organizatorki, a także opiekunki Teatru Res Humanae, pani Bożeny Bendig, której w tym roku w czynnościach organizacyjnych pomagali Elżbieta Klekotko i Paweł Leszkowicz.

A teraz czas TEATRALNY DESER – nagranie przygotowanej w ramach III etapu konkursu sceny z „Męczeństwa Piotra Oheya” Sławomira Mrożka. Występują: Marta Fadrowska, Patrycja Niedźwiecka, Krzysztof Boguszewski!

https://www.facebook.com/ZSOAugustow/videos/2061491100653524

|facebook.com/ZSOAugustow

Zostaw komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola zaznaczone są. *