Pewne tradycje są nie do zdarcia… Za nami XVIII Konkurs Młodego Aktora! Tym razem rywalizacja początkujących adeptów sztuki scenicznej przeniosła się do Internetu. Pewne ograniczenia udało się przekuć w potencjał, dzięki czemu w czasie rozegranego 8 grudnia 2020 r. konkursu można było zobaczyć etiudy, które na deskach scenicznych wyglądałyby zupełnie inaczej.

zdjęcie: facebook.com/ZSOAugustow

Osoby zebrane na platformie Zoom śledziły trzyetapowe poczynania uczestników teatralnych zmagań: recytacje, sceny improwizowane z zadaniami aktorskimi oraz krótkie realizacje 2-3-osobowych scen z dramatów polskich twórców!

Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, jury (Ewa Chodacz, Paweł Kondracki i Paweł Leszkowicz) przyznało następujące nagrody:

I miejsce – Marta Fadrowska

II miejsce – Patrycja Niedźwiecka

III miejsce – Przemysław Stasiulewicz

Nagroda Specjalna za wykorzystanie tekstów noblistów: Oliwia Czulewicz i Miłosz Sadowski

Wyróżnienie za rolę Urzędnika we fragmencie „Męczeństwa Piotra Oheya” S. Mrożka: Krzysztof Boguszewski

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu (a także ich opiekunom artystycznym)! Mamy nadzieję, że będziecie nieustannie rozwijać swój warsztat aktorski – kto wie, może za kilka lat zobaczymy kogoś z Was na deskach jednego z największych polskich teatrów…?

Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród!

Konkurs nie odbyłby się bez zaangażowania jego inicjatorki, organizatorki, a także opiekunki Teatru Res Humanae, pani Bożeny Bendig, której w tym roku w czynnościach organizacyjnych pomagali Elżbieta Klekotko i Paweł Leszkowicz.

A teraz czas TEATRALNY DESER – nagranie przygotowanej w ramach III etapu konkursu sceny z „Męczeństwa Piotra Oheya” Sławomira Mrożka. Występują: Marta Fadrowska, Patrycja Niedźwiecka, Krzysztof Boguszewski!

https://www.facebook.com/ZSOAugustow/videos/2061491100653524

|facebook.com/ZSOAugustow