Augustowscy mundurowi zatrzymali podejrzanego o czynną napaść na policjanta.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Jastrzębna Pierwsza podczas kontroli drogowej. Okazało się, że 20-letni kierowca audi miał zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany. Usłyszał już zarzuty. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, kilka minut po 15. w miejscowości Jastrzębna Pierwsza w gminie Sztabin, patrol augustowskiej drogówki zatrzymał do kontroli audi. Pojazdem podróżowało trzech młodych mężczyzn. W pewnym momencie, kierowca „osobówki” wrzucił wsteczny bieg i gwałtownie ruszył z miejsca potrącając stojącego obok policjanta. W wyniku uderzenia mundurowy doznał złamania ręki. Podjęty natychmiast pościg doprowadził w pierwszej kolejności do odnalezienia porzuconego kilka kilometrów dalej samochodu. Audi ukryte było na mokradłach w pobliskim lesie. Już kilka godzin później, policjanci zatrzymali trzy osoby biorące udział w tym zdarzeniu. Mężczyźni wpadli w ręce mundurowych w jednej z miejscowości w gminie Dąbrowa Białostocka. Wszyscy byli nietrzeźwi.

Okazało się, że za kierownicą „osobówki” siedział 20-latek, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  Mieszkaniec powiatu augustowskiego był już wcześniej karany za kierowanie samochodem „na podwójnym gazie”. Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu orzeczonego w związku ze skazaniem za przestępstwo.  Po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło także na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary ponad 5 miesięcy pozbawienia wolności za udział w bójce i uszkodzenie ciała.

Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zgodnie z Kodeksem karnym za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

augustow.policja.gov.pl