Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Augustów-Lipowiec zorganizowali wychowankom Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Augustowie strażacki weekend.

W sobotę 10 października młodzież z ośrodka oraz druhowie z OSP Augustów-Lipowiec wyruszyli na 20 kilometrowy wymarsz w kierunku Stanicy Płaska. Po kilkugodzinnym marszu po Puszczy Augustowskiej wszyscy bezpiecznie dotarli na miejsce. Na terenie malowniczo położonej Stanicy Płaska strażacy przygotowali młodzieży tor przeszkód tzw.: „Małpi Gaj”.

 Chłopcy wyposażeni w strażackie ubrania specjalne oraz aparaty powietrzne mieli do pokonania tor przeszkód. Dwuosobowe drużyny miały za zadanie między innymi szybkie założenie ubrań specjalnych oraz aparatów ODO, bezpieczne przetransportowanie osoby poszkodowanej, pokonanie zadymionego tunelu oraz połączenie linii gaśniczej. Wszystkie czynności wykonywane były w pełnym ekwipunku strażackim.

Jednostka OSP od wielu lat współpracuje z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Augustowie znajdującym się na Lipowcu. Jest to kolejne spotkanie mające na celu przybliżenie młodym ludziom służby strażaków ochotników. Poprzez zdrową rywalizację oraz zabawę druhowie zapewnili chłopcom niebywałe atrakcje. Jest nam bardzo miło dołożyć małą cegiełkę w resocjalizację tych fajnych chłopaków

– mówi Prezes jednostki Zbysław Kurczyński.

Prezes jednostki składa serdeczne podziękowania druhnie Agacie Wojtuszko, druhom Zbigniewowi Wysockiemu oraz Janowi Kuprewicz za pomoc w przygotowaniu i organizacji przedsięwzięcia.

(i)