ŻEGLARZE W AUGUSTOWIE CZEKAJĄ NA WIATR

By / 2 miesiące temu / Sport / Brak komentarzy

Nie mieli wczoraj szczęścia uczestnicy Regat Eliminacyjnych Pucharu Polski Jachtów Kabinowych 2020, których uroczyste otwarcie odbyło 08.08. o godz. 10:00.

Na godz. 11:00 zaplanowany był start do pierwszego wyścigu. Niestety, brak wiatru sprawił, że żeglarze mieli kilka godzin opalania zamiast halsowania po Necku. Po godz. 15. wydawało się, że słaby podmuch wiatru, które się pojawiły pozwolą na rozegranie biegu. Jednak nie udało się ☹ Wyścigu nie dokończono. Wszyscy mają teraz nadzieję, że dziś (09.08.) warunki pogodowe pozwolą na kontynuację zawodów.

W niedzielę po godzinie 8:00 nie ma słońca nad Neckiem, ale nie odczuwamy też podmuchów wiatru, które poprawiłyby humoru zarówno żeglarzom jak i organizatorom regat.

– Nadal czekamy i nie tracimy nadziei, że dziś żeglarze będą mogli rozpocząć rywalizację w regatach cyklu Pucharu Polski. Monitorujemy warunki pogodowa i w tej chwili pojawia się realna szansa, że tak będzie – powiedziała w naszej dzisiejszej rozmowie współorganizatorka zawodów, p. Agnieszka Ossowska.

|Bart.

*****

Mamy informację, że o godz. 11:00 wystartowano do 1. wyścigu 😊

Zostaw komentarz

Twój adres e mail nie zostanie opublikowany