W Poznaniu trwają 83 Mistrzostwa Polski Seniorów w Sprincie Kajakowym. Sobota była bardzo udana dla reprezentantów Sparty.

Złoty medal i tytuł Mistrza Polski zdobyła w wyścigu K4 1000 m nasza osada w składzie:

• Adam Wysocki
  • Karol Garbacz
  • Patryk Grygo
  • Marcin Garbacz
zdjęcia: Krzysztof Andruszkiewicz

Z kolei w wyścigu dwójek na 1000 m (K2 1000)  III miejsce i brązowy medal zdobyli:

Karol Garbacz – Adam Wysocki.

W wyścigu K2 500 m osada Sparty w składzie Garbacz – Wysocki była czwarta. Te same miejsce czwarte w K4 500 m zajęła nasza osada w skaldzie Patryk Grygo –Karol Garbacz – Mikołaj Walulik – Marcin Garbacz.

Tak więc   Sparta ponownie ma na swym koncie złoty medal Mistrzostw Polski seniorów.

Przez ostatnie lata Edyta Dzieniszewska zdobywała medale Mistrzostw Polski seniorów. Jeśli chodzi o mężczyzn to ostatni złoty medal seniorów zdobyli wspólnie Adam Wysocki i Marek Twardowski w 2010 roku. Warto podkreślić, iż do startu w Mistrzostwach Polski Karola Garbacza, Patryka Grygo i Marcina Garbacza przygotowywał Andrzej Siemion.