10 marca jest obchodzony Dzień Mężczyzn, który jest okazją dla pań do wyrażenia wdzięczności panom za pamięć o Dniu Kobiet. Dzień Mężczyzn przypada na Dzień Świętych 40 Męczenników.

Niestety nie wiadomo, kiedy i przez kogo dzień 10 marca został ustanowiony Dniem Mężczyzn. A istniejące teorie dotyczące początków obchodów tego święta wzajemnie się wykluczają. Jedni twierdzą, że Dzień Mężczyzn powstał z zazdrości Panów, którzy podobnie jak Panie chcieli mieć swoje święto. T

zdjęcie ilustracyjne

Tymczasem fani Chucka Norrisa uważają, że Dzień Mężczyzn jest obchodzony w rocznicę urodzin „prawdziwego mężczyzny” i ich idola, który przyszedł na świat 10.03.1940 r.
Niektórzy mężczyźni żartują, że na obchody Dnia Mężczyzn nieprzypadkowo został wybrany Dzień 40 Świętych Męczenników, bo wszyscy mężczyźni są męczennikami kobiecego feminizmu.

10 marca to nie jedyny dzień, w którym Mężczyźni mają swoje święto. W Polsce bardzo popularny jest obchodzony 30 września Dzień Chłopaka. Mniej znanym świętem i rzadko obchodzonym jest przypadający 3 listopada Światowy Dzień Mężczyzn.

Źródło informacji: forum.reklamastron.pl

|Bart.